• 0505 499 60 10
  • Eskiçeşme Mah. Büyük iskender Cad. 35/A Bodrum

My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik

Soğuk Lipoliz (Dondurarak Yağ Parçalama) Yöntemi

Cerrahi işlem gerektirmeyen yüksek soğutma gücü ile yağ hücrelerini dondurarak diğer dokulara zarar vermeden bölgesel zayıflama sağlayan Soğuk lipoliz, yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Bu prosedürde yağ hücreleri belirli derecelere kadar soğutulur. Tedavi sırasında diğer dokulara zarar verilmez ve bu sayede yağların vücuttan atılması sağlanır. Soğuk lipoliz tamamen acısız, ağrısız bir işlemdir.

Tedaviden 2 hafta sonra hastanın vücudunda değişiklikler görülebilir. Bunun yanında gözle görülür sonuçlar iki ay içerisinde meydana çıkar. 3’üncü ayın sonunda ise tedavinin en verim alındığı dönemdir. Söz konusu ölü yağ hücrelerinin vücuttan işlenip atılması yaklaşık olarak 4-6 ay sürmektedir. Dondurulan yağ hücreleri tamamiyle yok edilmeye maruz bırakıldığı için sonuçların kalıcı olduğu bilinmelidir. İleriki dönemlerde herhangi bir sarkma problemi ortaya çıkmayacaktır.

Avantajları nelerdir?

Yağ hücrelerini dondurarak parçalanmalarını (lipoliz) sağlar. Sonrasında vücudun enflamatuar çöpçü hücreleri bu yağları ve artıklarını emer yok eder. Damar ve lenfatik kanallar ile vücuttan atılırlar. Cerrahi gerektirmeyen bir uygulamadır.

Uygulanılan bölgedeki diğer dokulara zarar vermez. Parçalanan yağ hücreleri ölür (apoptozis) ve sonrasında vücudun kendi doğal temizleme süreçleri devreye girer ve ölü yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu sayede uygulama bölgesinde yağ yapıda incelme görülür.

Yağ dokusuna spesifiktir, sinir, kas ve kemik dokusu zarar görmez. Soğuk lipoliz uygulamasının yapıldığı bölgelerdeki yağ dokusunda % 10 ile % 40 oranında azalma görülebilmektedir. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve uygulamaya verilen cevaptaki kişisel farklılıklar ve sonrasındaki su tüketimi,diyet alışkanlıkları gibi faktörler incelme oranını etkilemektedir. Uygulanan bölgede incelme, vücut hatlarında şekillenme ve selülit görünümünde azalma görülmektedir.