• 0505 499 60 10
  • Eskiçeşme Mah. Büyük iskender Cad. 35/A Bodrum

My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik My Bella Bodrum Estetik

Solaryum

Solaryumun en önemli yararı hayati önem taşıyan D vitamini sentezi yapmasıdır: Ultraviyole ışınları deriyle temas ettiğinde, cilt yağı D vitamini üretmeye başlar. Günde 10- 15 dakika ultraviyole ışını almak, D vitamini sentezi için yeterlidir.

Birimimizde bulunan makine, dikey solaryum makinesidir. Sorumlu kişi cihazı çalıştıracağınız düğmeyi size gösterecektir. Makineye iç çamaşırları/bikini ile girilmektedir. Mutlaka koruyucu gözlük takılmalıdır. Hazırlığınızı yaptıktan sonra, cihazı çalıştırarak makineye girmektesiniz. İlk seansta 8-10 dakika yeterlidir ve 5'er dakika arttırarak maksimum 20 dakika kalınmalıdır.

Solaryumun Faydaları

Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bazı türlerine iyi gelir. Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır. Solaryum ışınları, metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenler ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır. Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir. Güneş banyolarında UV-B ışınları, cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken solaryum da ise kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu değildir. Solaryum, endorfin(mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Osteoporoz yani kemik erimesine karşı koruma sağlar. Depresyona karşı etkilidir. Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir. Vücudun verimini artırır.